Sprawdź Promocje Kalkulator diety

5 powodów, dla których warto wprowadzić darmowe obiady dla pracowników

Obecnie coraz więcej firm oferuje darmowe obiady swoim pracownikom. Dla wielu pracowników niewielkie korzyści, takie jak darmowy lunch, naprawdę mają duży wpływ na to, jak się czują w swojej firmie. To kolejny element opieki nad pracownikiem, który bezpośrednio przekłada się na lojalność, produktywność, zdrowie i samopoczucie.

Pieniądze, które firma wyda na obiady (czy to w formie bezpłatnego pakietu korzyści, czy w formie częściowego dofinansowania), można łatwo odzyskać, gdy weźmiemy pod uwagę liczne korzyści, które powracają do firmy.

Warto zainwestować w pożywny obiad w pracy – zamów sam albo podeślij artykuł szefowi 😉

1. Darmowe obiady podnoszą morale i produktywność

Chcesz, żeby Twoja firma się rozwijała? Zatem zadbaj o pozytywną kulturę pracy! Pracownicy, którzy są zadowoleni ze swojego środowiska pracy, pracują wydajniej, a pracownicy, którzy czują się niedoceniani, częściej tracą motywację. Zakup obiadu dla pracownika – nawet tylko okazjonalny – jest prostym gestem, aby wyrazić, że Ci na nim zależy i doceniasz jego pracę.

2. Darmowe obiady utrzymują koncentrację pracowników

Przerwy na lunch bywają kłopotliwe. Pracownicy zaprzątają sobie głowę tym, co i gdzie zjedzą, a wyjście z biura często się przeciąga. Jeśli oferujesz darmowe obiady, Twój zespół wie, że jedzenie jest na horyzoncie i może skupić się na zleconych zadaniach. Obiady w miejscu pracy to świetny sposób na integrację między współpracownikami.

 

3. Darmowe obiady pomogą rekrutować nowych pracowników

Darmowy obiad nie jest fanaberią. To kolejna wartość, która sprawia, że Twoja firma wyróżnia się na tle konkurencji i skutecznie przyciąga uwagę kandydatów. Darmowy obiad mówi o tym, jak Twoja firma traktuje pracowników. Ludzie chcą pracować dla firmy, która dobrze traktuje swoich pracowników, a darmowe obiady są cenną wskazówką, że kierownictwo robi coś godnego uwagi, aby utrzymać dobre relacje z pracownikami.

4. Darmowe obiady promują zdrowe nawyki żywieniowe

Promowanie pozytywnych nawyków żywieniowych przynosi korzyści zarówno pracodawcom, jak i pracownikom. Zdrowi pracownicy są bardziej produktywni i lepiej się czują, a firma nie ponosi kosztów zwolnień chorobowych. Zdrowe, optymalnie zbilansowane obiady Optimal Fit przyczynią się do poprawy samopoczucia i pozwolą na trwałe zmienić styl życia na zdrowszy.

5. Darmowe obiady to inwestycja

Czasami trzeba wydać pieniądze, żeby je zarobić. Pomysł na darmowe obiady wydaje się sprzeczny ze zdrowym rozsądkiem, ale to inwestycja jak każda inna. Szkolenia, sprzęt, pakiety socjalne – a teraz też zdrowe obiady dla pracowników. To wszystko wpływa na rentowność firmy.

Bezpłatne obiady sprzyjają tworzeniu pozytywnego środowiska pracy, które zachęca pracowników do pozostania w firmie i wytężonej pracy.