Sprawdź Promocje Kalkulator diety

Wakacyjny must have – woda!

Nadchodzą upalne, wakacyjne dni. Podpowiemy Wam, jak zdrowo ugasić pragnienie. 

Senność, rozdrażnienie, do tego męcząca suchość w gardle, ból głowy, a nawet spierzchnięte usta – znasz to, prawda? To wszystko towarzyszy nam w czasie letnich upałów, kiedy człowiek odczuwa największe pragnienie, które wynika z braku dostarczania odpowiedniej ilości płynów. Każdy z nas powinien codziennie wypijać od około 2 do nawet 3 litrów płynów! 

W okresie letnim, w związku z większą ilością traconej wody z organizmu, dostarczanie płynów powinno być odpowiednio zwiększone. Nie doprowadzaj do odwodnienia organizmu, staje się ono zagrożeniem dla zdrowia. Małe dzieci i osoby starsze są najbardziej narażone, a więc pilnuj swoich pociech, rodziców czy dziadków, aby odpowiednio nawadniali organizm, ale nie zapominaj także o sobie!

Nadszedł czas urlopu zakładasz letni strój, kapelusz na głowę, okulary przeciwsłoneczne, ale czy pamiętasz, aby zabrać ze sobą butelkę wody? Większość z nas wie, że to niegazowana woda jest najlepszym wyborem, aby ugasić pragnienie, a przy tym dostarczyć samych dobrych i potrzebnych składników. Ale co w przypadku jeśli nie lubisz wody? Warto dodać do niej trochę cytryny lub limonki i listek mięty. Stanie się smaczna, ugasi pragnienie, a także wzbogaci o cenne składniki jak między inymi wapń, sód, żelazo, potas, cynk. Wiele osób jednak nie zabiera ze sobą czegoś, co przyniesie ulgę pragnieniu, bo przecież na każdym rogu jest sklep, w którym można kupić dowolny napój. No właśnie, ale czy wybierasz dobrze? Wchodząc do sklepu od razu szukasz lodówki z napojami, to oczywiste kiedy chcemy się ochłodzić, jednak czy składa się ona z samych dobroci? Niestety, większość dostępnych w niej kolorowych napoi, kuszących smakowitymi barwami i wakacyjnymi etykietami przynosi jedynie chwilowe, oszukane uczucie ugaszenia pragnienia, które w rezulacie zostanie jeszcze bardziej wzmożone. Nie dostarczają przy tym niczego dobrego naszemu organizmowi, a bardzo szybko mogą zapełnić nasze dzienne zapotrzebowanie kaloryczne.Wszystko za sprawą zawartych w nich sztucznych środków słodzących lub cukru, syropu glukozowego. 

Jeśli chcesz ugasić pragnienie czymś kolorowym, to zaserwuj sobie świeżo wyciśnięty sok np. z pomarańczy, grejpfruta czy jabłek lub ugotuj kompot i rozcieńcz tak przygotowany koncentrat małą ilością wody.

Nie lubisz wody niegazowanej, więc postanawiasz zastąpić ją wodą gazowaną, przecież to jest to samo tylko z „bąbelkami” – otóż nic bardziej mylnego. Woda gazowana rozpycha żołądek, ponieważ wypełnia się on dwutlenkiem węgla. W rezultacie może to prowadzić do spożywania większej ilości posiłków.

Ugasić pragnienie w formie przekąski w ciągu dnia może zsiadłe mleko, jogurt, kefir czy maślanka, które zawieraja duże ilości wody. Dostarczają nam wszystkich potrzebnych składników. Dodając do nich owoce jeszcze bardziej je wzbogacimy, a także ulepszymy ich smak.

Pamiętaj jednak, że nic tak dobrze nie uzupełni nam niedoboru wody w organizmie jak ona sama (w końcu w ¾ z niej się składamy). Należy wybierać tą z pewnego źródła i z dobrym składem. Nie wypijaj dużej ilości duszkiem, lepszy efekt osiągniesz popijając ją co jakiś czas małymi łykami.

Polub wodę, bo naprawdę warto!

Bezpieczeństwo to nasz priorytet

Szanowni Państwo,
Nasze dostawy odbywają się normalnie.


  • Nasz personel został dodatkowo przeszkolony, a procedury bezpieczeństwa zaostrzone.
  • Zespół kuchenny pracuje w strojach ochronnych oraz jeszcze częściej używa środków odkażających skórę oraz powierzchnie.
  • Kurierzy używają środków dezynfekujących oraz rękawiczek jednorazowych.
  • Regularnie kontrolujemy stan zdrowia naszych pracowników.
  • Bezpieczeństwo Państwa oraz naszych Pracowników jest naszym priorytetem.

Pomagamy zostać w domu - wygodnie i bezpiecznie!

Zamów wygodnie i bezpiecznie!

Zapisz się do newslettera i odbierz 5% rabatu!